20 medycznych korzyści marihuany, o których prawdopodobnie nigdy nie wiedziałeś

Wiele osób słyszało o medycznych korzyściach marihuany, ale być może nie zdawały sobie sprawy, jak powszechne są te korzyści. Jego zastosowanie w leczeniu ostrych chorób i urazów jest powszechnie akceptowane. Ale czy wiesz, że marihuana ma jeszcze więcej zalet? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. Mówi się, że konopie łagodzą objawy stwardnienia rozsianego i mogą łagodzić ból związany z fibromialgią. Oprócz tego marihuana jest skuteczna w łagodzeniu dyskomfortu związanego ze stwardnieniem rozsianym.

Wpływ marihuany na sen został zbadany przez naukowców niemieckich i izraelskich. Odkrycia wykazały, że ponad 95 procent pacjentów z rakiem zgłosiło poprawę objawów. Objawy te obejmują osłabienie, brak apetytu, ból i problemy ze snem. Badania te wykazały również, że marihuana jest bezpieczna dla populacji osób starszych. Niektóre badania wykazały również, że marihuana może być korzystna w leczeniu depresji i zespołu stresu pourazowego. Jednak nie każdy stan odpowiada na używanie konopi indyjskich.

Istnieją również badania, które pokazują, jak marihuana może pomóc w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych. Pacjent z chorobą Leśniowskiego-Crohna, któremu przepisano marihuanę na ból, zgłosił, że jego choroba została znacznie zmniejszona. Pięciu pacjentów zgłosiło nawet całkowite ustąpienie objawów Crohna po użyciu zioła. Inne rodzaje skurczów mięśni reagują pozytywnie na marihuanę. Dziecko z zespołem Dravet doświadcza drgawek i poważnych opóźnień rozwojowych. Skutki palenia marihuany niemal natychmiast uspokajają jej ataki.

Inne badanie wykazało, że marihuana może chronić mózg przed uszkodzeniem w wyniku udaru mózgu. Hamował powstawanie blaszek amyloidowych w mózgu, które są przyczyną choroby Alzheimera. Ponadto zmniejszył nasiona konopi feminizowane co to znaczy wagę pęcherza i stan zapalny. Dlatego marihuana może być skutecznym środkiem przeciwbólowym i potężnym sprzymierzeńcem osób cierpiących na choroby przewlekłe. Te korzyści można odczuć natychmiast.

Kilka z tych kannabinoidów pomaga kontrolować układ nerwowy i zmniejszać niepokój. Ponadto terpeny zawarte w roślinie hamują również stany zapalne. Z tego powodu wykazano, że łagodzi ból u pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna i AIDS. Może również mieć korzystny wpływ na zmniejszenie skurczów mięśni u osób cierpiących na napady padaczkowe i AIDS.

Jednym z najczęstszych zastosowań marihuany jest kontrola bólu. Chociaż nie jest wystarczająco silna, aby leczyć silny ból, marihuana może zmniejszać skutki wielu różnych schorzeń. Jednym z jego najczęstszych zastosowań jest leczenie bólu przewlekłego. Zmniejsza ryzyko uzależnienia od narkotyków, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na leki na receptę. Co więcej, osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne mogą również skorzystać z właściwości przeciwzapalnych marihuany.

Pomimo kontrowersyjnych skutków marihuany, niektóre badania wykazały pozytywne wyniki u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Używanie konopi zmniejsza skutki uboczne leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C, które może powodować zmęczenie, nudności i depresję. Stwierdzono również, że łagodzi objawy różnych schorzeń neurologicznych, w tym przewlekłego bólu. Niektóre badania wskazują, że marihuana może poprawić jakość snu i zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę i chorobę Alzheimera.

Raport wydany przez National Academies of Sciences ujawnia, że marihuana jest skuteczna w leczeniu wielu problemów medycznych. Może nawet zmniejszyć skutki uboczne leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C. Oprócz leczenia zapalenia wątroby typu C, konopie indyjskie mogą również pomóc złagodzić ból i objawy choroby. Lek może poprawić przepływ krwi i ciśnienie krwi, co z kolei przynosi korzyści każdemu z nas.

Oprócz pomocy osobom cierpiącym na wirusowe zapalenie wątroby typu C, marihuana może być skuteczna w leczeniu stwardnienia rozsianego. Zmniejsza IOP na kilka godzin, ale nie ma danych na temat jego długofalowych skutków. Na przykład stwierdzono, że pomaga osobom z padaczką z padaczką oporną na leczenie. A u niektórych pacjentów kontrolował napady padaczkowe.