Ceny marihuany spadają w 2022 r., ponieważ plantatorzy zalewają rynek trawą

Przy tak wielu hodowcach marihuany zalewających rynek, ceny marihuany będą nadal spadać w 2022 roku. Stan Kalifornia jest największym legalnym producentem marihuany, ale liczba sklepów w tym stanie jest wciąż stosunkowo niewielka w porównaniu z czasami marihuany medycznej. Według Kalifornijskiego Departamentu Kontroli Konopi, obecnie istnieje 7297 aktywnych licencji na uprawę konopi indyjskich i 1130 sklepów detalicznych. Sklepy detaliczne nadal podlegają lokalnym przepisom i przepisom dotyczącym powolnego wzrostu.

Legalizacja marihuany w Kalifornii zbiera żniwo na rynku hurtowym. W tym stanie ceny kwiatów hodowanych na zewnątrz spadły o 60% od połowy czerwca. Pomimo tej presji na obniżanie cen, nie wszystkie sektory przemysłu upraw w Kalifornii cierpią w równym stopniu. Hodowcy wewnętrzni radzą sobie lepiej, a ceny hurtowe spadły tylko o 10% do 20%. Znawcy branży spodziewają się, że presja na obniżanie cen utrzyma się przez kolejne miesiące i lata.

Koszt jednego ósmego kwiatu marihuany spadł z 90 dolarów w styczniu do 50 dolarów w styczniu 2022 roku. Ósme kosztowało tylko 40 lub 45 dolarów w styczniu. Rosnąca konkurencja zaowocowała również niższymi cenami. Konsumenci wykorzystują ten trend. Sprzedaż rekreacyjnej marihuany w samym Michigan osiągnęła w styczniu 124 miliony dolarów. Oczekuje się, że legalny rynek marihuany w stanie ma osiągnąć poziom 67 milionów dolarów w styczniu 2022 roku. Firmy marihuany w Michigan już kwitnie, ale jest mało prawdopodobne, że wywołają presję na wzrost cen.

Podczas gdy niektórzy inwestorzy dopingują legalizację rekreacyjnej marihuany, inni właściciele firm zajmujących się marihuaną nie są tak optymistyczni. Wielu legalnych hodowców wydało tysiące dolarów zgodnie z przepisami i nie chce ryzykować swoich firm, sprzedając nielegalnie. Dobrym przykładem jest Michael Getlin, właściciel farmy marihuany o powierzchni 15 000 stóp kwadratowych w Oregon City. Otrzymuje zimne telefony od klientów spoza stanu, oferując nawet dwukrotność ceny rynkowej w stanie Oregon.

Rosnące prawa sprawiły, że marihuana jest legalna w kilku stanach, ale cena drastycznie spadła. Pomimo legalizacji, wysoka stawka podatkowa i górna granica areału zmniejszyły marże hodowców na czarnym rynku. Tymczasem niektórzy mniejsi hodowcy zakładają, że konsumenci zapłacą więcej za marihuanę wysokiej jakości. Obecnie marihuana niskiej jakości sprzedaje się hurtowo za 300 dolarów za funt, podczas gdy marihuana o wyższej jakości kosztuje 1800 dolarów za funt. Tak więc różnica cenowa między marihuaną niskiej jakości a marihuaną wysokiej jakości zmniejsza się.

Ponieważ coraz więcej hodowców zaleje rynek rekreacyjny, oczekuje się, że ceny będą nadal spadać. Jedyną ulgą jest handel międzystanowy. Nowe przepisy regulujące sprzedaż medycznej marihuany wejdą w życie w 2022 r. Nowe przepisy zwiększą również konkurencyjność cen hurtowych. W rezultacie ceny mogą spaść jeszcze bardziej. I pomimo tego, że marihuana jest legalna w Oregonie, branża nadal będzie musiała zmierzyć się z nadmiarem marihuany i wyścigiem na dno.

Niektórzy hodowcy w Oklahomie zauważyli, że ich ceny gwałtownie spadły, a apteki otwierają się nawet pięć razy więcej niż koszt ziemi. Dlatego osoby spoza miasta oferują rolnikom od czterech do ośmiu razy większą wartość ziemi. A w wielu przypadkach płacą gotówką. A jeśli rynek nie zostanie zalany trawą, przyjezdni po prostu kupią ziemię i ją zabiorą. Ale pomimo wszystkich korzyści płynących z legalizacji marihuany, istnieje ryzyko.

Chociaż rynek hurtowy zaczyna się otwierać w Kalifornii, cena za funt kwiatu najwyższej jakości wciąż jest o połowę niższa niż w zeszłym roku. Osiągnął szczyt w sierpniu 2020 r. Na poziomie ponad 1250 USD za funt. Stanowi to spadek o 65% w stosunku do szczytowego poziomu 700 USD za funt w styczniu 2018 r. A cena za gram kwiatu najwyższej jakości będzie na poziomie czterocyfrowym.

Nowe prawo ma na celu umożliwienie większej liczbie osób kolorowych wejść do branży doniczkowej. Niestety branża wciąż jest w przeważającej mierze biała. Czarnoskórzy i Latynosi mają wyższy wskaźnik aresztowań za thc u marihuani posiadanie trawki niż biali. Jednak spis ludności stanu Waszyngton pokazuje, że prawie dwie trzecie populacji jest białych, a 85% wszystkich firm zajmujących się przetwarzaniem i sprzedażą marihuany jest białych.

W przeciwieństwie do rynku legalnego, rynek nielegalny pozostanie. Niektórzy ludzie mogą nawet próbować znaleźć pracę w przychodni po otwarciu. Inni, jak Tommy, nie są tacy pewni. auto white widow xxl Na razie wierzy, że podziemie nigdy nie umrze. I wierzy, że marihuana jest tak samo dobra jak legalna wersja. Jakie są więc największe bariery dla legalnej marihuany?