Demokraci odrzucają legalizację marihuany w Platformie Partii

Komitet Platformy Partii Demokratycznej przegłosował 50-106 głosów za odrzuceniem poprawki dotyczącej włączenia legalizacji marihuany do dokumentu. Pomimo dwóch trzecich poparcia społecznego dla narkotyku, partia nasiona cbd auto nadal odrzuca legalizację. To rozczarowujący wynik dla zwolenników treści. Jednak język platformy promuje dekryminalizację narkotyku. Przyjęto „postępowe” i centrowe poglądy platformy na konopie indyjskie.

Ważne jest, aby zrozumieć różnicę między legalizacją a dekryminalizacją. Krótko mówiąc, DNC głosowało 105 do 60 przeciwko legalizacji, głosowanie, które wymagałoby poparcia całego klubu Partii Demokratycznej. Aby uchwalić ustawę, Partia Demokratyczna musiałaby uzyskać głosy 10 senatorów republikańskich, podczas gdy Republikanie musieliby zagłosować przeciwko. Podczas gdy republikański senator Rand Paul podobno wyraził poparcie dla legalizacji, jego poparcie nie wykracza poza jego wcześniejsze oświadczenia.

Może się wydawać, że Demokraci odrzucają legalizację z powodu braku doświadczenia z narkotykiem, ale faktem jest, że większość z nich opowiada się za legalizacją. Kilku delegatów wygłosiło przemówienia popierające tę politykę, w tym były nadzorca hrabstwa Iowa Stacey Walker, który jako inspirację cytował działacza na rzecz praw obywatelskich Johna Lewisa. W rezultacie decyzja DNC o odrzuceniu nowelizacji nie odzwierciedla prawdziwego sentymentu Partii Demokratycznej.

Biden nie jest osamotniony w swoim sprzeciwie wobec legalizacji. Komitet Kongresu zatwierdził w zeszłym roku pierwszą federalną ustawę o legalizacji marihuany. Ustawa MORE zawiera przepisy mające na celu naprawienie krzywd wojny narkotykowej. Ale ustawa nie została poddana pod głosowanie w Izbie Reprezentantów. Mimo to pozostaje polityczną ślepą uliczką dla reformy marihuany. Może nie mieć znaczenia, czy platforma 2020 popiera legalizację.

Platforma partyjna, przegłosowana przez pełny DNC w sierpniu, wzywa do dekryminalizacji marihuany i innych narkotyków. To podejście jest popierane przez większość innych demokratycznych kandydatów na prezydenta. Ale senator Bernie Sanders, który wygrał prawybory Demokratów z przewagą 45%-16%, również obiecał zalegalizować marihuanę dekretem wykonawczym w ciągu 100 dni od objęcia funkcji prezydenta. DNC musi jeszcze głosować nad ostateczną platformą DNC.

Platforma Partii Demokratycznej nie jest pierwszą partią, która odrzuciła legalizację marihuany. W rzeczywistości nie jest to nowy problem. Ponad dwie trzecie Amerykanów popiera pełną legalizację. marihuaną lecznicza To duży krok w kierunku bardziej pokojowej Ameryki. Platforma Partii Demokratycznej nie jest jedyną, która sprzeciwia się marihuanie. Ma długą historię równoważenia interesów obu stron.

Jednym z powodów, dla których platforma partyjna nie popiera legalizacji marihuany, są konsekwencje rasowe. Zwolennicy legalizacji marihuany obawiają się skutków nierówności rasowych i ekonomicznych. W miarę postępów platformy partyjnej stanowisko Demokratycznego Komitetu Narodowego w sprawie marihuany staje się kwestią poprawności politycznej. Mogli źle zrozumieć problem i zrobią to w przyszłości.

Platforma Partii Demokratycznej nie obejmuje marihuany. Nie popiera nawet legalizacji jako problemu. Nie obsługuje również marihuany medycznej. Chociaż platforma dokumentu wzywa do dekryminalizacji, nie wspomina o legalizacji używania przez osoby dorosłe. NORML skrytykował brak poparcia dla konopi na platformie partyjnej. Chociaż Partia Demokratyczna ma historię wspierania legalizacji marihuany, nie ma żadnych szczegółowych informacji na temat korzyści medycznych tej substancji.

Chociaż niektórzy delegaci Demokratów poparli legalizację marihuany na platformie partyjnej, nie włączyli jej do platformy swojej partii. Ignorują również ustawodawstwo dotyczące marihuany obowiązujące w stanie niani. Jedyne, co popierają, to ustawa zakazująca sprzedaży i używania nielegalnych narkotyków w rządzie federalnym. Ale nie jest jasne, jaki rodzaj legalizacji marihuany poparliby. Innymi słowy, propozycja powinna być na platformie Partii Demokratycznej.

Chociaż zarówno Sanders, jak i Biden mają mocne osiągnięcia w zakresie marihuany, nic nie wskazuje na to, by którykolwiek z nich poparł legalizację marihuany na platformie Partii Demokratycznej. Większość przywódców republikańskich jest jednak przeciwna legalizacji marihuany. Obecnie platforma Senatu wzywa do dekryminalizacji marihuany i zmiany jej harmonogramu. Ale Biden nie jest zwolennikiem legalizacji marihuany.