Joe Kennedy mówi, że czas zalegalizować marihuanę na szczeblu federalnym

Były kongresman Rhode Island, Joe Kennedy, mówi, że nadszedł czas, aby zalegalizować marihuanę na szczeblu federalnym. Chociaż Demokrata z Newton publicznie poparł legalizację, jego poglądy na temat marihuany niewiele się zmieniły. W rzeczywistości głosował przeciwko niej w 2016 roku. Ale teraz mówi, że nadszedł czas, aby marihuana została zalegalizowana na szczeblu federalnym. Mimo swoich zdecydowanych opinii na temat marihuany powiedział, że sprawa jest ważna dla Ameryki.

Podczas gdy większość senackich demokratów popiera legalizację, jest też wielu konserwatystów, którzy się jej sprzeciwiają. W 2016 roku Kennedy bezskutecznie walczył z medyczną marihuaną i CBD. W 2018 roku zasugerował kryminalizację marihuany, co ułatwiłoby organom ścigania przeszukiwanie pojazdów. Był jednak samotnym dysydentem. Teraz mówi, że nadszedł czas, aby zalegalizować marihuanę na szczeblu federalnym.

Kennedy krytykował legalizację marihuany w Massachusetts. Prowadził kampanię przeciwko legalizacji w stanie i głosował przeciwko środkom dotyczącym marihuany medycznej w Massachusetts. Sprzeciwiał się również ingerencji władz federalnych w stanowe przepisy dotyczące marihuany, co ułatwiłoby auto cbd star policji naloty na samochody zawierające trawę. Nawet prezydent Trump powiedział, że nadszedł czas, aby zalegalizować marihuanę na szczeblu federalnym. Demokrata jest zwolennikiem rekreacyjnego używania marihuany i powiedział, że czas zalegalizować ją na szczeblu federalnym.

Senatorowie Demokratów od dziesięcioleci naciskają na legalizację marihuany w Stanach Zjednoczonych. Ustawa jest obecnie w martwym punkcie w Senacie. Ale dynamika nabiera tempa. Cory Gardner, Republikanin, wprowadza ustawę, która zalegalizuje marihuanę. Ale Kennedy chce, żeby to poszło dalej. Omówił sprawę śmierci Jamala Khashoggi, dziennikarza dysydenckiego. Administracja Trumpa ogłosiła, że jest po stronie Arabii Saudyjskiej, mimo że wiele krajów europejskich nie ukarało morderstwa.

Chociaż Kennedy ma solidny postęp w głosowaniu, jest mniej postępowy. Głosował przeciwko wojnie w Iraku i ustawie o przestępczości z 1994 roku, a także przeciwko legalizacji marihuany w Massachusetts. Głosował również przeciwko ustawie, która chroniłaby dzieci przed niepsychoaktywnymi ekstraktami kannabidiolu. Co więcej, wyniki głosowania Kennedy’ego nie są spójne.

Zwolennicy ustawy twierdzą, że nadszedł czas, aby zalegalizować marihuanę na szczeblu federalnym. Chociaż trudno uwierzyć, że Joe Kennedy popiera legalizację na poziomie stanowym, ale jego współsponsorowanie ustawy MORE sugeruje, że jest gotowy do podjęcia działań w sprawie legalizacji marihuany. Należy zauważyć, że plan Newsome ochroni system bankowy przemysłu marihuany.

Chociaż odmówił podpisania konkretnej ustawy, która zniesie federalny zakaz, jest współsponsorem kilku ustaw, które będą chronić system bankowy marihuany. Uwagi Senatora na temat legalizacji marihuany są znakiem, że jest on otwarty na działania legislacyjne. Ten ruch to dobra wiadomość dla obywateli amerykańskich i przemysłu marihuany. Mimo to wciąż nie brakuje przeciwników legalizacji.

Oprócz wspierania przemysłu marihuany, Joe Kennedy poparł legalizację marihuany w Kalifornii. Ten ruch to duży krok we właściwym kierunku dla kraju. Pomimo sprzeciwu ugrupowania prohibicyjnego, państwo jeszcze nie uchwaliło ustawy. To duży krok dla Ameryki. Czas podjąć niezbędne kroki, aby Ameryka była bardziej przyjazna dla marihuany.

Ruch prolegalizacyjny ma wielu zwolenników w Waszyngtonie, ale uchwalenie ustawodawstwa nie było łatwe. Ale można mieć pewien wpływ na ten proces, przedstawiając problem na odpowiednim forum. Jednym z powodów legalizacji jest to, że pozwoli to branży na dalszy rozwój. Ale ważne jest, aby pamiętać, że jest to zakazane od dziesięcioleci i pomimo faktu, że wiele krajów zalegalizowało marihuanę, nadal nielegalne jest jej kupowanie w innych miejscach.