Lekarz generalny ostrzega kobiety w ciąży i nastolatki, aby nie paliły ani nie vape marihuany

Niedawny raport opublikowany przez American College of Obstetricians and Gynecologists ostrzegał, że kobiety w ciąży powinny unikać używania marihuany. Chemiczny THC znajdujący się w marihuanie jest niebezpieczny dla rozwijającego się płodu. Zaburza mózgowy system endokannabinoidowy, który ma kluczowe znaczenie dla zdrowej ciąży. W rezultacie użytkownicy marihuany mogą zwiększyć ryzyko urodzenia martwego dziecka i mniejszej masy urodzeniowej. Mogą również doświadczać problemów behawioralnych u dzieci.

Nowe zalecenie pojawia się w czasie, gdy Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne (AMA) wyraziło zaniepokojenie używaniem marihuany przez kobiety w ciąży i nastolatki. Pomimo obaw ginekologów i pediatrów, większość rozmachu politycznego sprzyja rozszerzeniu dostępu do marihuany. W Kolorado 70% przychodni polecało produkty z konopi indyjskim kobietom w ciąży.

Pomimo tych obaw, American Medical Association (AMA) popiera nowy poradnik. Wcześniej wezwał do przeprowadzenia badań nad skutkami długotrwałego używania konopi indyjskich w tych populacjach. Co więcej, prezydent Donald Trump przekazał dotację w wysokości 100 000 USD na rzecz Biura Chirurgów Generalnych na promocję doradztwa. Nie jest jednak jasne, jaka część darowizny zostanie przeznaczona na kampanię uświadamiającą społeczeństwo.

Nowe zalecenie spotkało się z szerokim aplauzem Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego. Oprócz AMA, Chirurg Generalny chce również, aby przeprowadzono więcej badań nad długoterminowymi skutkami używania konopi indyjskich u kobiet w ciąży i młodych dorosłych. Co więcej, legalizacja marihuany nie byłaby skuteczną polityką, dopóki nie zostaną przeprowadzone dalsze badania nad długoterminowymi skutkami zdrowotnymi.

Ostrzeżenie naczelnego chirurga jest aktualne. Jednak wiele kobiet w ciąży i młodych ludzi zażywa marihuanę, niezależnie od zagrożeń dla zdrowia. Kilka badań wykazało, że kobieta, która pali marihuanę w czasie ciąży, będzie miała większe ryzyko śmierci płodu i mniejszą szansę na urodzenie zdrowego dziecka.

Coraz więcej nastoletnich i ciężarnych kobiet używa marihuany do łagodzenia objawów porannych mdłości. Używanie marihuany jest legalne w większości stanów, ale nie ma badań potwierdzających związek między używaniem marihuany a ciążą. Niektórzy badacze uważają, że wpływ palenia marihuany na ciążę ciężarnej kobiety nie jest zgodny z ryzykiem picia alkoholu lub wapowania, dlatego należy uważnie przeczytać zalecenia naczelnego lekarza.

Oprócz tego, że jest nielegalne, używanie marihuany ma poważne konsekwencje medyczne, w tym przedawkowanie. W zależności od tego, ile THC dana osoba używa, skutki mogą zagrażać życiu. Niektórzy użytkownicy marihuany odczują nieprzyjemne skutki uboczne. Te marihuaną medyczna na co działania niepożądane są bardziej prawdopodobne, jeśli używają produktów o wysokiej zawartości THC. Kobieta, która spożywa marihuanę w dużych ilościach, może również rozwinąć ciężkie reakcje psychotyczne, które mogą wymagać leczenia na izbie przyjęć.

W nowym poradniku podkreślono, że używanie marihuany podczas ciąży może stanowić poważne zagrożenie dla rozwijającego się płodu. Chociaż lek jest legalny w 33 stanach, raport wyjaśnia, że używanie marihuany w okresie dojrzewania jest szkodliwe dla płodu. Ponadto nowy raport zauważa, że kobieta w ciąży może mieć dziecko, które nie jest jeszcze rozwinięte.

Nowe ostrzeżenie pojawia się w kontekście rosnącej presji na zdrowie kobiet i nastolatków. Nowa polityka rządu federalnego jest sprzeczna z niedawnym naciskiem niektórych stanów na legalizację marihuany. cheese xxl auto Ten ruch jest sprzeczny z ruchem legalizacyjnym marihuany na szczeblu stanowym. Pomimo konsekwencji tej nowej polityki, rząd federalny jest zaangażowany w zapobieganie wszelkim chorobom.

Nowy naczelny chirurg ostrzega kobiety w ciąży i nastolatki, aby nie paliły ani nie paliły marihuany. Nowe prawo pojawiło się po tym, jak amerykański naczelny lekarz ostrzegł, że nowe przepisy dotyczące palenia marihuany są nie tylko niezgodne z konstytucją, ale także szkodliwe dla zdrowia kobiet i nastolatków. Co więcej, ostrzeżenie chirurga powinno być na czas przypomnieniem opinii publicznej o ryzyku związanym z marihuaną.