Marihuana daje świadomym zdrowia konsumentom coś, czego alkohol nie może

Nie jest tajemnicą, że marihuana jest popularna wśród konsumentów dbających o zdrowie, a ostatnie badania pokazują, że może ona zapewnić pewne korzyści zdrowotne, w tym zmniejszenie lęku i depresji. Psychoaktywna substancja chemiczna zawarta w marihuanie (THC) rozprzestrzenia się po całym ciele i przyłącza się do określonych receptorów na komórkach nerwowych. Ta psychoaktywna substancja chemiczna wpływa na części mózgu odpowiedzialne za przyjemność, pamięć, myślenie, ruch, koordynację i percepcję sensoryczną.

Większość użytkowników marihuany spożywa ją w taki sam sposób, jak alkohol, czyli towarzysko i relaksująco po pracy. Niektórzy ludzie używają go również do celów medycznych i terapeutycznych, takich jak zmniejszanie bólu związanego z zapaleniem stawów lub migreną. Stwierdzono nawet, że niektórzy użytkownicy marihuany używają jej do zasypiania. Jednak efekty są tymczasowe. Wiele osób sięga po marihuanę, aby uzyskać bardziej pozytywne wrażenia.

Chociaż marihuana ma podobne działanie do alkoholu, nie ma takich samych skutków. Jego wpływ na mózg i ciało jest krótkotrwały i ma mniej skutków ubocznych niż alkohol. Oprócz leczenia objawów przewlekłego bólu, marihuana jest również bezpieczniejsza i mniej uzależniająca niż opiaty. Jest też tańszy niż opiaty. Może być stosowany jako naturalna alternatywa dla NLPZ.

Korzyści z marihuany są liczne. Jest naturalnym środkiem przeciwdepresyjnym i uspokajającym. Może łagodzić lęki i depresję, a wielu dorosłych używa do tego celu marihuany. Może również łagodzić migrenę i zapalenie stawów. Większość konsumentów konopi nie jest w stanie spać po spożyciu dużej ilości, ale prawdopodobnie poczują się lepiej po prysznicu. Może nawet pomóc w depresji i lęku.

Chociaż istnieje wiele negatywów, marihuana ma pewne pozytywy. Na przykład zapewnia bezkaloryczny, bezglutenowy haj. Nie obciąża wątroby, nerek ani mózgu. To bezpieczna i zdrowa alternatywa dla dbających o zdrowie konsumentów. Dopóki będzie sprzedawany jako produkt służący do zdrowego stylu życia, wkrótce stanie się atrakcyjną opcją dla wielu konsumentów.

Chociaż alkohol jest notorycznie uzależniający, marihuana nie jest tak uzależniająca. Chociaż nie powoduje uzależnienia, może powodować uzależnienie psychiczne, a intensywni użytkownicy mogą wymagać większych dawek, aby uzyskać pożądane efekty. W konsekwencji używanie marihuany może przyczynić się do agresywnego zachowania. Niedawne badanie sugeruje, że istnieje związek między alkoholem a rakiem płuc. Pomimo swojej popularności, należy zauważyć, że nie ma ona takiego samego wpływu na wszystkich.

Podczas gdy alkohol zwiększa ryzyko kontuzji, marihuana nie. Uczestnicy badania stwierdzili, że ich euforia wywołana konopiami była dość skuteczna. Niektórzy pacjenci byli w stanie unikać alkoholu przez ponad https://www.ministryofcannabis.com/pl/nasiona-feminizowane/ultra-white-amnesia-feminizowane rok, przypisując swój sukces lekowi. Tylko 2% pacjentów powróciło do picia po zaprzestaniu używania marihuany. Powodami zaprzestania używania konopi były wkroczenie do sił zbrojnych lub aresztowanie.

Badania nad konopiami indyjskimi i alkoholem wykazały, że marihuana jest tak samo szkodliwa jak alkohol. Według National Institute of Drug Abuse badanie z udziałem kobiety, u której niedawno zdiagnozowano alkoholową marskość wątroby, jest jedynym, które wykazało, że może to uczynić ją bardziej podatną na choroby przenoszone drogą płciową i inne śmiertelne choroby. Dlatego marihuana jest świetną opcją dla konsumentów dbających o zdrowie, którzy obawiają się wpływu alkoholu i tytoniu na organizm.

Badanie wykazało również, że wpływ marihuany na organizm różni się w zależności od spożywanej ilości. W stanie Waszyngton średnia moc produktów z marihuaną sprzedawanych na licencjonowanych rynkach wynosi ponad dwadzieścia procent. Natomiast cena detaliczna alkoholu wynosi około siedmiuset dolarów za uncję. W innych krajach jest droższy w zakupie, ale dla przeciętnego konsumenta w USA to świetny wybór.

Inne badanie dotyczące konsumpcji marihuany i alkoholu wykazało, że obie substancje zwiększają ryzyko wypadków samochodowych. Te dwie substancje wpływają na prowadzenie pojazdu na różne sposoby. Podczas gdy alkohol sprawia, że kierowcy są bardziej zapominalscy, naćpani kierowcy stają się bardziej świadomi swojego upośledzenia i są bardziej ostrożni. Podczas gdy pijani kierowcy mogą jeździć na czerwonych światłach, upaleni kierowcy zatrzymają się na zielonych światłach. Ponadto rzadziej przyspieszają.