Marihuana może być cudownym lekarstwem dla dzieci z autyzmem

Niedawne badanie wykazało, że marihuana jest korzystna dla dzieci z autyzmem. Matka o imieniu Sharon dowiedziała się o korzyściach płynących z czytania o nowych formach marihuany dla dzieci. Obejrzała film dokumentalny w Izraelu, który pokazał, jak medyczna marihuana pomogła wielu dzieciom z autyzmem. Kiedy dowiedziała się, że substancja jest skuteczna dla tych dzieci, postanowiła zabrać syna ze sobą do Jerozolimy na wizytę. W ciągu roku Benjamin zredukował liczbę napadów do kilku tygodniowo.

Badania poparł rząd izraelski. Stany Zjednoczone zainwestowały ponad 1 miliard dolarów w badania nad marihuaną. Około połowa tych środków została przeznaczona na narkomania i uzależnienia. W przeciwieństwie do tego, Aran i inni badacze obawiają się wyciągania przedwczesnych wniosków na temat leczenia marihuaną u dzieci z autyzmem. Jednak wczesne wyniki pokazują, że wiele dzieci leczonych marihuaną wykazuje znaczną poprawę objawów. Część z nich jest mniej pobudliwa i bardziej rozmowna, a część wróciła do szkoły po zawieszeniu.

Zwolennicy medycznej marihuany twierdzą, że powszechne poparcie dla medycznej marihuany dla dzieci z autyzmem wskazuje na historyczny trend w Stanach Zjednoczonych. Chociaż badanie nie jest całkowicie zaślepione, naukowcy stwierdzili, że pozytywne wyniki uzyskane przez dzieci w badaniu są obiecujące. Badanie jest obiecującym pierwszym krokiem w kierunku znalezienia najlepszego leczenia dla dzieci z autyzmem. Zaangażowani naukowcy chcą znaleźć najlepsze metody leczenia tego schorzenia.

Obecnie nie ma formalnych badań, ale pojawiło się wiele anegdotycznych doniesień. W ciągu ostatnich dwóch lat lekarze pisali o pozytywnym wpływie marihuany na poważnie dotknięte autyzmem dzieci. https://www.ministryofcannabis.com/pl/nasiona-autoflowering Te rodziny zwracają się teraz do marihuany jako cudownego leczenia. Badanie opiera się na wynikach małego retrospektywnego badania z udziałem dzieci z ASD leczonych olejem z konopi indyjskich.

Pomimo ostatnich pozytywnych doniesień, Aran ostrzega przed wyciąganiem jakichkolwiek ostatecznych wniosków na temat wpływu marihuany na dzieci z autyzmem. Mówi, że chociaż dane nie są jeszcze rozstrzygające, pozytywne wyniki są znaczące. Niektóre dzieci z autyzmem poczyniły znaczne postępy i wróciły do szkoły po zawieszeniu w szkole. Ponadto niektórzy mogli nawet wrócić do zwykłych zajęć. Ostatecznie trudno jest stwierdzić, które badania okażą się dokładniejsze niż inne.

Inne badania, w tym te w Izraelu, sugerują, że konopie indyjskie mogą być cudownym sposobem leczenia dzieci z autyzmem. Ma szereg korzyści zarówno dla pacjentów, jak i rodziców. Na przykład wykazano, że zmniejsza częstość występowania napadów, które są związane z ASD. Badanie Aran wykazało również, że lek poprawił zachowanie dzieci z padaczką. To zachęcająca wiadomość, ponieważ sugeruje, że konopie indyjskie mogą być skutecznym sposobem leczenia wielu dzieci z autyzmem.

Istnieje wiele powodów, dla których marihuana może być korzystna dla dzieci z autyzmem. Dwa podstawowe związki chemiczne w marihuanie to THC i CBD. Oba mogą pomóc dzieciom z autyzmem. W przeciwieństwie do THC, marihuana nie ma działania psychoaktywnego i nie powoduje uzależnienia ani uzależnienia. Prawidłowo stosowany może pomóc złagodzić objawy u dzieci z autyzmem. Lek jest również naturalnym suplementem. Działa tak samo jak inne farmaceutyki.

Używanie marihuany w leczeniu autyzmu ma wiele zalet. Może zmniejszyć ryzyko napadów i nie ma skutków ubocznych. Ponadto może również poprawiać nastrój, sen i apetyt. W niektórych badaniach marihuana może pomóc dzieciom z autyzmem. Obecnie Epidiolex jest zatwierdzony przez FDA. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby potwierdzić, czy ma jakieś inne korzyści. Jak dotąd potrzebna jest próba medycznej marihuany, aby przetestować ją w warunkach rzeczywistych.

To badanie może pomóc rodzicom i lekarzom dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z konopi indyjskich w przypadku autyzmu. Badanie jest randomizowanym badaniem kontrolnym, które dowiodło, że olej z konopi indyjskich może łagodzić objawy u dzieci z autyzmem. Naukowcy odkryli, że w ekstrakcie z konopi indyjskich występuje stosunek 20 do 1 między CBD i THC. Ta kombinacja jest skuteczna w leczeniu padaczki i autyzmu, ale potrzebne są dalsze badania, aby ustalić, czy jest to właściwy lek dla ich synów.