Nowy Jork odrzucił 88000 przypadków chwastów

Niedawne badanie wykazało, że prawie połowa wszystkich zatrzymań chwastów w Nowym Jorku została odrzucona lub zredukowana z powodu braku dowodów. Jednak niepokojący był nieproporcjonalny odsetek czarnych mieszkańców. Oznacza to, że konieczne jest stłumienie puli. Podczas gdy państwo dąży do ograniczenia aresztowań, więcej osób powinno wiedzieć, że to nowe prawo ma również inne korzyści. Jednym z najbardziej godnych uwagi jest to, że miliony dolarów ze sprzedaży marihuany zostaną ponownie zainwestowane w społeczności, które zostały dotknięte nieproporcjonalną kontrolą narkotyków. Znaczna część wpływów z podatków zostanie skierowana na profilaktykę narkotykową i edukację. W wyniku przepisów część zezwoleń na prowadzenie działalności będzie zarezerwowana dla mniejszości, niepełnosprawnych weteranów i zaniepokojonych rolników.

Wcześniej wyroki skazujące na zioło stwarzały znaczne bariery w zatrudnieniu, szkolnictwie wyższym i opiece nad dziećmi. W wojnie z narkotykami wielu czarnoskórych mieszkańców zostało nieproporcjonalnie dotkniętych. Teraz legalizacja marihuany umożliwiła wyczyszczenie rejestrów karnych poprzez odrzucenie tych zarzutów. Tymczasem legalizacja konopi dała również przemysłowi konopnemu duży impuls, z potencjałem do zwiększenia sprzedaży.

Jednak nowe prawo nie obejmuje wszystkich aresztowań związanych z marihuaną. Nie wszystkie zarzuty związane z konopiami indyjskimi zostaną odrzucone. Niektóre przestępstwa nie zostaną odrzucone, takie jak posiadanie dużej ilości marihuany, rozdawanie jej innym lub posiadanie akcesoriów. Ponadto niektóre przepisy pozostaną w mocy, aby zapewnić, że ludzie nie nadużywają nowych przepisów dotyczących legalizacji. Na przykład były prokurator generalny stanu Gurbir Grewal napisał listy ostrzegawcze do firm, które rzekomo wykorzystywały prawo dotyczące marihuany do obchodzenia przepisów dotyczących narkotyków. Wśród najczęstszych domniemanych wykroczeń: prowadzenie pojazdu pod wpływem, bycie pod wpływem oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem marihuany.

Nowe prawo usuwa również wyroki skazujące za marihuanę. Od 1 marca w Nowym Jorku legalne jest kupowanie, sprzedawanie i spożywanie marihuany. Co więcej, nowe prawo zabrania posiadania marihuany podczas jazdy. Jak dotąd nikt nie został aresztowany za tego rodzaju przestępstwo. Od kwietnia 2016 r. stan Kalifornia zalegalizował również konsumpcję marihuany, a kilka miast już to zrobiło.

Nowe prawo dotyczące marihuany oferuje również inne korzyści. Na przykład od czasu wejścia w życie ustawy system sądowniczy zwolnił lub oddalił prawie 88 000 spraw dotyczących chwastów. Stanowy system sądowniczy został również upoważniony do udzielania ulgi w egzekwowaniu zakazów. W rezultacie sądownictwo stanu Nowy Jork już zwolniło lub oddaliło prawie 88 000 spraw dotyczących chwastów. Ponadto nowe prawo pozwala osobom fizycznym na uzyskanie licencji, jeśli nigdy wcześniej nie korzystały z trawki.

Wymazywanie przypadków chwastów jest automatycznie dokonywane przez wymiar sprawiedliwości. Ponadto nowe przepisy pozwalają osobom legalnie palić marihuanę w dowolnym miejscu. Posiadanie i rozprowadzanie niewielkich ilości marihuany w miejscach, w których dozwolony jest tytoń, jest legalne. Ale nadal nielegalne jest palenie marihuany w miejscach publicznych, w tym w samochodach i szkołach. Sądy mogłyby wydać przepisy regulujące palenie w mieście. Palenie trawki w miejscach publicznych bez licencji jest nielegalne.

Nowe prawo dotyczące marihuany w stanie Nowy Jork pozwala dorosłym legalnie używać marihuany. Oznacza to, że mogą zgodnie z prawem umożliwić korzystanie z niego innym osobom, które spełniają wymagany wiek. Prawo zezwala również na legalne przechowywanie w domu do pięciu funtów marihuany. Posiadanie marihuany nie jest nielegalne. Ale sprzedawanie go bez licencji to przestępstwo. Dlatego kary za łamanie nowych przepisów są bardzo wysokie.

Podczas gdy posiadanie trzech uncji marihuany nie jest uważane za przestępstwo w Nowym Jorku, posiadanie więcej niż kilograma jest przestępstwem. Co więcej, prawo stanowi również, że dana osoba może mieć przy sobie do dziesięciu big bud xxl auto funtów marihuany. W rezultacie posiadanie jednego grama marihuany w stanie nie będzie już kryminalizowane. Jeśli chodzi o inne wykroczenia, New York State Liquor Authority ureguluje ilość zalegalizowanej marihuany w stanie.