Tam, gdzie marihuana jest legalna, spadają recepty na opioidy

Tam, gdzie marihuana jest legalna, spada liczba recept na opioidy. Powód tej redukcji był dyskutowany przez naukowców. Nie ma jeszcze ostatecznych dowodów na ten efekt, ale niektóre badania wskazują na możliwy związek. Badanie przeprowadzone na University of Pittsburgh sugeruje, że rekreacyjne i medyczne używanie marihuany prowadzi do spadku liczby opioidów na receptę. Podobne badanie pacjentów w Kalifornii wykazało podobny spadek. Nie jest jasne, czy spadek wynika z substytucji, czy po prostu z niższych kosztów użytkowania doniczki.

Według sondażu Pew, 61 procent Amerykanów opowiada się za legalizacją marihuany do celów medycznych. Podczas gdy Stany Zjednoczone zalegalizowały marihuanę do użytku rekreacyjnego, większość stanów nadal ma zakaz jej używania. Co więcej, nie wszystkie stany, w których obowiązują przepisy dotyczące medycznej marihuany, zalegalizowały marihuanę. W badaniu lekarze w stanach z czynnymi przychodniami ograniczyli recepty na opioidy o najwyższy odsetek. Inne stany, w których nie obowiązują przepisy dotyczące medycznej marihuany, odnotowały niewielki wzrost liczby recept.

W stanach, w których marihuana medyczna i rekreacyjna jest legalna, recepty na opioidy spadły o 5,9%. Ponadto liczba zgonów związanych z zaburzeniami związanymi z używaniem opioidów spadła o 6,4%. Chociaż spadek ten jest chwilowy, warto obserwować ten super lemon haze auto outdoor efekt. Chociaż medyczna marihuana nie jest skuteczną metodą leczenia żadnego rodzaju bólu, nadal stanowi ważną alternatywę dla leczenia bólu. Jednak badania sugerują, że medyczna marihuana może pomóc zmniejszyć ryzyko uzależnienia i przedawkowania.

Naukowcy stojący za badaniem podkreślili również, że medyczna marihuana nie powinna być legalizowana. Wyniki badania nie są rozstrzygające i nie poświęcili czasu na powtórzenie wyników w innych stanach. Niemniej jednak, jeśli jest to skuteczne, legalizacja marihuany może być dobrym sposobem na złagodzenie kryzysu opioidowego w Stanach Zjednoczonych. Należy zauważyć, że autorzy badania nie mają istotnych relacji finansowych.

Autorzy badania podkreślili również, że medyczna marihuana nie zmniejsza liczby recept. W rzeczywistości legalizacja marihuany może w rzeczywistości zmniejszyć liczbę recept i uratować życie. Ostatecznie odkrycia sugerują, że marihuana zmniejszy ryzyko zgonów z przedawkowania. A badanie jest doskonałym przykładem tego, dlaczego marihuana powinna być legalna. W tym artykule omówimy pozytywne efekty marihuany dla pacjentów w różnych stanach.

Niedawne badanie opublikowane w Journal of Medicine zbadało wpływ marihuany na recepty na opioidy w stanach, które pozwalają na rekreacyjne używanie marihuany. Badanie wykazało, że stany, w których obowiązują przepisy dotyczące medycznej marihuany, mają kristali u marihuani znacznie zmniejszoną liczbę recept na opioidy. W rzeczywistości badanie przeprowadzone w Kalifornii wykazało, że liczba recept na opioidy spadła w Kalifornii o 11,8% w porównaniu z innymi stanami USA, w których marihuana nie jest zalegalizowana.

W badaniu z 2014 roku autorzy odkryli, że marihuana wiązała się ze znacznym spadkiem liczby recept na opioidy. Badanie wykazało również, że marihuana ma właściwości przeciwdepresyjne, co czyni ją doskonałym substytutem narkotyków. Konopie indyjskie są legalne w większości stanów i niewiele jest dowodów na to, że szkodzi ludziom. Dane wskazują również na możliwy związek między medyczną marihuaną a opioidami.

Autorzy badania odkryli, że w stanach, które zalegalizowały medyczną marihuanę, liczba recept na opioidy spadła nawet o 20 procent. Co ciekawe, różnica w przepisach między stanami była jeszcze większa. To samo dotyczy stanów, w których marihuana medyczna i rekreacyjna jest legalna. W takich przypadkach legalizacja marihuany może mieć pozytywny wpływ na epidemię opioidów. Zmniejszenie liczby recept na opioidy jest oznaką lepszego dostępu do opieki zdrowotnej i zmniejszenia wskaźników przedawkowania.

Badanie nie wykazało istotnej różnicy między używaniem marihuany rekreacyjnej i medycznej. Legalizacja marihuany może zredukować opioidy, ale nie ma bezpośredniego wpływu na liczbę przedawkowań. Ponadto używanie konopi indyjskich jest lepszą alternatywą dla opioidów w ograniczaniu zgonów związanych z opioidami. Ale badanie nie wykazało związku przyczynowego między legalizacją marihuany zarówno medycznej, jak i rekreacyjnej. W stanie, w którym zalegalizowano marihuanę rekreacyjną, prawdopodobieństwo przedawkowania było większe, ale to samo nie dotyczyło stanów, w których legalne jest tylko rekreacyjne używanie konopi.