Zaplanowano pierwsze przesłuchanie w sprawie marihuany dotyczące nowego kongresu

Podkomisja Izby Reprezentantów ds. Przestępczości i Polityki Narkotykowej przeprowadzi w poniedziałek pierwsze przesłuchanie dotyczące marihuany w nowym Kongresie. Oczekuje się, że przedstawiciele Komisji Sądownictwa przyjmą kompleksowy pakiet mający na celu zakończenie federalnego zakazu marihuany i dekryminalizację marihuany. Deputowany Nadler był orędownikiem reformy polityki dotyczącej marihuany od lat siedemdziesiątych. Tymczasem Rep. Bass pochodzi z Kalifornii i od dawna jest zwolennikiem legalizacji.

Nowy kongres wyznaczył datę pierwszego przesłuchania w sprawie marihuany. Ustawa da Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej uprawnienia do dekryminalizacji marihuany. Chociaż dekryminalizacja marihuany jest mało prawdopodobna w najbliższej przyszłości, rozluźnienie przepisów dotyczących badań może być pierwszym krokiem w kierunku zwiększenia jej dostępności. Może to obejmować złagodzenie wymogów rejestracyjnych, pozwalając naukowcom pozyskiwać konopie indyjskie z obiektów poza obiektami z Wykazu I i pozwalając im na badanie różnych szczepów.

Podczas gdy niektórzy prawodawcy nieufnie podchodzili do dekryminalizacji marihuany, Republikanie wystąpili z propozycją dekryminalizacji tego narkotyku na szczeblu federalnym. Pomysł ten był wcześniej popierany przez Demokratów i Republikanów. Republikańska Republikanka Południowej Karoliny Nancy Mace przedstawiła ustawę o nazwie State Reform Act, która regulowałaby konopie indyjskie, takie jak alkohol, i wprowadziła 3% podatek akcyzowy na produkty z konopi indyjskich.

Ważne jest, aby pamiętać, że decyzja o zmianie terminu marihuany opiera się na ustawie o substancjach kontrolowanych. Drug Enforcement Administration (DEA) ma uprawnienia do podejmowania takich decyzji. Ponadto federalny sąd apelacyjny przywrócił sprawę wniesioną przeciwko rządowi federalnemu w sprawie CSA. Ta sprawa pozwoli nowemu Kongresowi podjąć działania i ostatecznie położyć kres kryminalizacji marihuany.

Pierwsze przesłuchanie zostało zaplanowane przez Komisję Zdrowia i Opieki Społecznej Domu. Odbędzie się briefing na temat nowych planów Kongresu dotyczących regulacji marihuany. W krótkim terminie CSA dokona oceny wniosków złożonych przez powodów. Jeśli lek został ponownie zaplanowany, DEA rozważy tę decyzję. Jeśli tak się stanie, FDA może zdecydować o przerwaniu harmonogramu marihuany. Nie jest jasne, czy DEA w tej chwili zmieni harmonogram konopi.

DEA ma szeroko zakrojony plan pozbawiania pieniędzy policji. Nowe przepisy mogą być ważnym krokiem w legalizacji marihuany, ale rząd powinien być świadomy zagrożeń związanych z jej legalizacją. Stany Zjednoczone nie zatwierdziły marihuany do użytku medycznego, ale jest to nielegalne do celów rekreacyjnych. Jednak przemysł marihuany jest w dużej mierze kontrolowany przez zamożnych białych ludzi, a tylko 4% firm z konopi należy do osób kolorowych.

Niektórzy członkowie komitetu pozywają o zmianę przepisów dotyczących marihuany w rządzie federalnym. Pozew został złożony przez mistrza Super Bowl Marvina Washingtona, weterana armii amerykańskiej Jose Belena i Cannabis Cultural Association. Grupa argumentuje, że prawo CSA dotyczące marihuany jest niesprawiedliwe i niesprawiedliwe, a jego legalizacja jest krokiem we właściwym kierunku dla pacjentów.

Istnieje ogromna potrzeba dalszych badań nad produktami związanymi z konopiami indyjskimi i marihuaną. NIDA i FDA wyjaśniły, że obecne ograniczenia w badaniach nad marihuaną utrudniają znalezienie bezpiecznych produktów i rozpoznanie szkodliwych. Podobnie, zwiększone wskaźniki wizyt w szpitalu z powodu psychozy i toksyczności marihuany są przyczyną braku badań. Sekretarz Zdrowia i Opieki Społecznej HHS jest głównym orędownikiem legalizacji leku.

Amerykański Departament Sprawiedliwości również rozważa tę kwestię. 113. Kongres wykorzystał swoje uprawnienia regulacyjne, aby zalegalizować konopie indyjskie w większości stanów. Skonsolidowana i kontynuowana rodzaje nasion marihuany ustawa o przywłaszczeniach z 2015 r. była pierwszym poważnym projektem ustawy zakazującym marihuany i wykorzystywania funduszy do celów federalnych. Chociaż Senat USA nie uchwalił jeszcze ustawy, trwa dyskusja.