Zaskakujący związek między amerykańskim prawem dotyczącym marihuany a historią imigracji

To zaskakujące połączenie, ale takie, które istnieje od dawna, dzięki wpływowi imigracji na politykę amerykańską. Ruch wstrzemięźliwości, któremu udało się zmienić Konstytucję, aby zakazać alkoholu, zbiegł się z naciskiem na kontrolę opiatów, takich jak marihuana. W tym czasie marihuana była postrzegana jako obcy i niebezpieczny narkotyk, a temu postrzeganiu nie pomógł gwałtowny wzrost meksykańskiej imigracji po rewolucji meksykańskiej z 1910 roku. Ta imigracja wyparła również wojnę domową i przyczyniła się do negatywnego postrzegania marihuany w Ameryce.

Konopie indyjskie zostały po raz pierwszy zakazane w Stanach Zjednoczonych w 1937 r. przez prawo federalne. To prawo skutecznie zakazało używania konopi indyjskich w całym kraju. Rząd federalny zakazał konopi indyjskich w 1937 roku po tym, jak duże korporacje medialne i federalne biuro ds. narkotyków uczyniły je nielegalnymi. Hearst, który był właścicielem największego koncernu prasowego na świecie, traktował stanowisko Anslingera i innych polityków na pierwszych stronach gazet, co rozpalało obawy o deprawację, przestępczość i zbliżającą się imigrację mniejszości.

Ustawa z 1986 roku doprowadziła do wzrostu liczby osób aresztowanych za posiadanie marihuany. Populacja więzienna wzrosła dramatycznie. Chociaż zdecydowana większość tych aresztowań miała miejsce z powodu posiadania, liczba osób używających marihuany w więzieniach wzrosła z 400 000 więźniów do 1,5 miliona w 2015 roku. Co więcej, narkotyk ten jest obecnie uważany za nieszkodliwą zabawę w kulturze popularnej. Nawet gospodarze talk show mogą żartować na temat używania marihuany w telewizji kablowej.

Pomimo niedawnego wzrostu popularności marihuana była narkotykiem marginalnie używanym w Stanach Zjednoczonych na przełomie XIX i XX wieku. Wynika to z powszechnego strachu przed imigrantami z Meksyku i innych krajów azjatyckich. Oprócz powszechnej fobii wobec meksykańskich imigrantów, zaczęły krążyć histeryczne plotki o marihuanie o niebezpieczeństwach związanych z tym narkotykiem. W końcu wiele stanów uchwaliło przepisy zakazujące tego.

Zaskakujący związek między amerykańskim prawem marihuani dotyczącym marihuany a historią imigracji

W połowie lat 60. liczba aresztowań za marihuanę na szczeblu stanowym wzrosła dziesięciokrotnie w latach 1965-1970. Prezydent Richard Nixon prowadził kampanię na temat „prawa i porządku” i agresywnie nasiona feminizowane rekrutował dziennikarzy, aby przyłączyli się do wojny z narkotykami. Wojna z marihuaną i historia imigracji nie jest nowa, ale związek między marihuaną a imigracją nigdy nie był jasny.

Istnieje również hipoteza meksykańska, która jest popularną teorią zakazującą marihuany. Hipoteza meksykańska głosi, że imigranci z Meksyku przywieźli marihuanę do Stanów Zjednoczonych na początku XX wieku i że zakaz marihuany był rasistowskim wysiłkiem kryminalizacji tych pracowników. Jednak badania Campos pokazują, że oryginalne dowody hipotezy meksykańskiej były ograniczone. Meksykańscy imigranci wprowadzili palenie marihuany, podsycając antymeksykańskie uprzedzenia.

Niedawna legalizacja marihuany w Kalifornii i Kolorado zwiększyła egzekwowanie marihuany przez władze federalne. Marihuana staje się produktem podlegającym opodatkowaniu, przynosząc około 5 miliardów dolarów rocznie. Około trzydziestu pięciu procent pieniędzy ze sprzedaży marihuany zostanie przekazanych władzom stanowym i lokalnym. Reakcja rządu federalnego nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę długą historię wojen o podłożu rasowym przeciwko narkotykowi. Jednak marihuana i imigracja są ze sobą powiązane, a rząd federalny będzie kontynuował swoją wieloletnią politykę wobec imigrantów.

Podczas gdy meksykańscy imigranci jako pierwsi wprowadzili rekreacyjne używanie marihuany do Stanów Zjednoczonych, historia ich historii została powiązana z ich wpływem na kraj. Podczas Wielkiego Kryzysu meksykańscy imigranci byli kojarzeni z marihuaną, a kampanie antynarkotykowe ostrzegały przed „zagrożeniem marihuaną”. W rezultacie historia imigracji była ściśle powiązana z historią narkotyku. W rezultacie meksykańscy imigranci stali się celem rządowych urazów i kryminalnych działań odwetowych.